Zostawić w domu czy posłać do placówki? Dobre przedszkole Kraków Bieżanów

Nie każde dziecko uczęszcza do żłobka czy przedszkola i, rzecz jasna, nie ma takiego obowiązku. Różne są przyczyny takiego stanu rzeczy. Niekiedy spowodowane jest to możliwością skorzystania z pomocy rodziców (czyli dziadków dziecka), którzy deklarują chęć roztaczania codziennej opieki nad malcem. Innym razem przyczyną jest pozostawanie matki na urlopie macierzyńskim i możliwość zajęcia się “starszakiem”, połączona z obawą (niebezpodstawną zresztą), że posyłane do placówki dziecko będzie ciągle chorować. Jednak nawet w takich sytuacjach warto jest rozważyć naukę w przedszkolu.

 

Dobre przedszkole pozwala przede wszystkim na rozwinięcie umiejętności społecznych, których malec nie jest w stanie nabyć w swoim najbliższym rodzinnym kręgu, nawet pośród licznego rodzeństwa i grona kuzynów. Z kolegami i koleżankami funkcjonuje się bowiem nieco na innych zasadach, inaczej się negocjuje, przekonuje do swoich racji. Taki swoisty trening z pewnością procentować będzie w kolejnych latach. Wybierając placówkę dobrze jest zwrócić uwagę na współpracę z domem rodzinnym – zapewnią to m. in. placówki Kraków Bieżanów.