Jak pomagać? Zajęcia dla dzieci – pierwsza pomoc Kraków

Ludzie mają w sobie naturalną ciekawość innych i chęć niesienia pomocy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Niestety, nie zawsze towarzyszą temu stosowne umiejętności. Jak pomóc osobie, która zemdlała na przystanku autobusowym albo komuś, kto ucierpiał w wyniku upadku z krzesła, podczas wycierania kurzu z kuchennych szafek i najprawdopodobniej złamał sobie kończynę? Takie informacje dobrze jest sobie przyswajać już od najmłodszych lat, stąd też coraz więcej placówek edukacyjnych organizuje specjalne zajęcia dla dzieci.

 

W trakcie trwania takich spotkań dzieci dowiadują się, na czym polega pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia. Oczywiście zajęcia takie dostosowane są do możliwości uczestników – najmłodsi kursanci nie są jeszcze w stanie nauczyć się prawidłowego przeprowadzania resuscytacji oraz reanimacji, ale bez problemu przyswoją zasady dzwonienia pod telefony alarmowe, np. w formie przećwiczenia przykładowych rozmów z operatorem. W większych miastach, jak Kraków można zorganizować takie zajęcia z uczestnictwem pracowników pogotowia, co dodatkowo uatrakcyjni zajęcia.