Szkoły policealne – nauka zawodu za darmo

Na terenie całej Polski działają dziesiątki szkół policealnych, które posiadają status szkoły publicznej, co pozwala na prowadzenie darmowych kierunków dla wszystkich słuchaczy. Większość popularnych kierunków dwuletnich pozwala na zdobycie wykształcenia, które może uzupełnić poprzednie lata nauki, pomoże w przebranżowieniu lub sprawi, że awans w pracy będzie w zasięgu ręki. Do najbardziej popularnych kierunków należy bezpieczeństwo i higiena pracy, asystent stomatologiczny, rachunkowość i kosmetyka.

 

Jednak w przypadku szkół policealnych możemy także zdobyć wykształcenia techniczne, takie jak technik informatyk, technik geodeta lub technik weterynarii. Studium policealne w Warszawie pozwala na wybór także innych kierunków, w tym jednorocznych kursów zawodowych, które w krótkim czasie kompleksowo przygotują do zmiany lub podjęcia zawodu. Dzięki szerokiej gamie kierunków także osoby, które ukończyły studia wyższe, mogą uzupełnić swoje wykształcenie o studium policealne lub krótszy kurs zawodowy, co z pewnością ostanie docenione przez pracodawców i pomoże w realizacji kolejnych celów zawodowych.