O czym pamiętać wyjeżdżając na zagraniczny urlop?

Wyjazd na wakacje wiąże się z wieloma obowiązkami, których musimy dopełnić, by móc cieszyć się błogim odpoczynkiem. Z pewnością do najważniejszych elementów, które musimy załatwić są wszelkie dokumenty wjazdowe, takie jak paszport z odpowiednią datą ważności czy wiza turystyczna, niezbędna do wjazdu na teren niektórych państw. Wyjeżdżając poza Europę powinniśmy również odwiedzić lekarza medycyny turystycznej, który poinformuje nas o obowiązkowych oraz zalecanych szczepieniach, profilaktyce i ewentualnych zagrożeniach na miejscu – szczególnie ważne jest odbycie obowiązkowych szczepionek, bez których nie będziemy mogli wjechać na teren kraju docelowego.

 

Warto także mieć ze sobą kopię najważniejszych dokumentów, najlepiej przetłumaczoną na język, który obowiązuje w danym państwie. Tłumaczenia ekspresowe w Krakowie pozwolą na szybkie wykonanie przekładów najważniejszych dokumentów. Powinniśmy skupić się przede wszystkim na najważniejszych elementach dokumentacji medycznej, jeśli jesteśmy po lub w trakcie długotrwałego lub stałego leczenia, co zagwarantuje dostęp do najważniejszych informacji w przypadku wypadku lub nagłego pobytu w szpitalu.