Czym kierować się przy wyborze kursu języka niemieckiego?

W ofercie szkół językowych znajdziemy wiele różnych typów kursów języka niemieckiego, które dostosowane są do potrzeb różnych grup wiekowych i zawodowych. Podział kursów obejmuje sposób prowadzenia zajęć, ale również poziom językowy uczestników, intensywność nauki oraz zakres przerabianego materiału. Wybór powinien być uwarunkowany przede wszystkim naszymi potrzebami. Intensywny kurs niemieckiego w Warszawie pozwoli na przyswojenie wiedzy w bardzo krótkim czasie, rozbuduje także zasób słownictwa oraz zminimalizuje barierę językową, dzięki czemu już po kilku tygodniach regularnych zajęć można zauważyć różnicę w sposobie mówienia.

 

Kurs powinniśmy także dostosować do naszych możliwości czasowych: kursy intensywne zazwyczaj zajmują nawet kilkanaście godzin tygodniowo, co często koliduje z wykonywaniem obowiązków zawodowych i domowych. Ostatnim czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, są nasze potrzeby i oczekiwania. Jeśli wyjątkową trudność sprawia nam komunikacja w obcym języku, powinniśmy wybrać indywidualne lekcje z lektorem, na których będą prowadzone rozmowy. Istnieją także kursy tematyczne, kierowane przede wszystkim do grup osób, które wyjeżdżają do Niemczech w celach zarobkowych, ale również do osób, które ze względów zawodowych muszą zaznajomić się z językiem branżowym.