To ile ja mam centymetrów? Rozwój dziecka – miarka wzrostu dla dzieci

W oczach rodziców dziecko zawsze jest dzieckiem, nawet wówczas, kiedy dawno wyrosło z okresu pieluch i smoczków, a nawet zdążyło już zakończyć swoją edukację i założyło własną rodzinę. Dzieci z kolei, zwłaszcza te niemające jeszcze zbyt wielu lat, chętnie podkreślają swoją dorosłość, chwalą się nabytymi umiejętnościami i dumnie uśmiechają się, słysząc, że przybyło im wzrostu. Nic zatem dziwnego, że często proszą o to, aby je zmierzyć i z napięciem oczekują na wyniki takich pomiarów. Świetnym prezentem dla takiego dociekliwego osobnika będzie miarka wzrostu dla dzieci.

 

Miarki takie można łatwo przytwierdzić do ściany, trzeba jedynie pamiętać, że jej powierzchnia nie powinna być chropowata. Akcesoria te są zwykle wykonane z cienkiego winylu, dzięki czemu nie nastręczają trudności podczas czyszczenia – można je po prostu przetrzeć lekko wilgotną ściereczką. Dzięki ciekawym wzorom, np. żyrafy, krokodyla lub samochodzików, stanowią ciekawą ozdobę pomieszczenia. Miarka to sprzęt, który nie tylko pozwala zaspokoić dziecięcą ciekawość co do kwestii własnego wzrostu, ale również pomaga rodzicom śledzić prawidłowy rozwój dziecka.