Jaka rakieta tenisowa będzie najlepsza dla dziecka?

Odpowiednia rakieta tenisowa to bardzo istotna sprawa na każdym etapie gry w tenisa ziemnego. Niewłaściwie dobrana może zniechęcić każdego gracza do dalszego uprawiania tego sportu już na początku treningów. Dlatego zanim (za namową naszego dziecka) zakupimy najładniejszą rakietę w całym sklepie, należy dowiedzieć się, jakie parametry powinien posiadać sprzęt, który najlepiej wesprze grę naszego juniora.

Rakieta tenisowa powinna być dopasowana do potrzeb, wieku, umiejętności, a także warunków fizycznych małego gracza. Rakieta dla juniora nie może być zbyt duża. W sklepach ze sprzętem do uprawiania tenisa ziemnego oferta rakiet podzielona jest ze względu na wzrost gracza, na przykład dla malucha mierzącego 120 centymetrów wzrostu polecamy rakietę o długości 23 cali, natomiast dziecku mierzącemu już 150 centymetrów najlepiej grać się będzie rakietą o długości 26 cali.

Oprócz wielkości, rakiety tenisowe różnią się między sobą także materiałem, z którego została wykonana rama, a także technologią zastosowaną dla poprawienia precyzji i dynamiki uderzenia. Największą popularnością wśród juniorów cieszą się rakiety wykonane z kompozytu grafitowego, ale nie gwarantują one niestety wysokiego komfortu podczas gry, gdyż nie tłumią one dużej ilości drgań.

Zdaj się na specjalistów i wybierz taką rakietę tenisową, która przyczyni się do kolejnych osiągnięć Twojego małego sportowca

W wyborze odpowiedniej rakiety tenisowej dla dziecka najlepiej pomogą specjaliści dostępni w sklepach ze sprzętem sportowym. Ocenią oni warunki fizyczne malucha, ustalą stopień jego umiejętności i dopasują taką rakietę tenisową, która nie tylko nie zrazi dziecka do sportu, ale pomoże mu osiągać jak najlepsze rezultaty i pozwoli cieszyć się sukcesami na korcie.

W naszym sklepie obsługa bardzo chętnie wspiera klientów podczas wyborów właściwych sprzętów, zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem. Oprócz rakiet dla juniorów, w naszej ofercie odpowiedni sprzęt dla siebie znajdą również seniorzy https://amazing.pl/rakiety/rakiety-seniorskie.