Co warto wiedzieć kupując produkty typu light

Coraz częściej decydujemy się na zakup żywności o obniżonej zawartości energii. Co warto wiedzieć o takich produktach?

A zatem zakupując produkty typu light warto przestrzegać kilku zasad. W pierwszej kolejności należy dokładnie przeczytać etykietę i zapoznać się ze składem tego artykułu spożywczego. Warto tutaj wspomnieć, że niektóre składniki w nim zawarte mogą powodować alergie. Zawsze należy zachować umiar i nigdy nie bazować podczas stosowania diety tylko na produktach typu light. Bardziej zdrowsza dla naszego organizmu jest świeża i nieprzetworzona żywność. Co bardzo istotne tłuszcz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, więc nie wszystkie spożywane produkty powinny zawierać zero procent tłuszczu. Ponadto nie należy mylić produktów light z produktami oznaczanymi jako slim, sport lub fitness. Są to bowiem zazwyczaj produkty, które maja zmniejszoną kaloryczność, ale dodano do nich składnik wspomagający wysiłek fizyczny. Dodatkowo należy wiedzieć, że kobiety w ciąży oraz karmiące nie powinny spożywać produktów tego typu produktów. Czasami zawarte w nich sztuczne substancje słodzące mogą negatywnie wpływać na płód albo niemowlę.