Adres w sieci

W Internecie można znaleźć wszystkie istotne dla nas informacje, na każdy możliwy temat. Jedną z bardzo często poruszanych kwestii, jest adres IP. Każdy komputer, który jest podłączony do sieci internetowej albo do sieci lokalnej, ma nadany adres IP, który jest jego punktem w sieci. Po tym adresie każdy komputer w sieci można znaleźć. Aby dowiedzieć się jaki jest mój IP , wystarczy wejść na daną stronę w Internecie, poświęconą tej tematyce. Zaraz po wejściu na stronkę, nasz adres IP się ukaże, co jest niezwykle praktyczne i przydatne.

 

Można sobie ten numer zapisać, albo w razie konieczności sprawdzać go na tej stronie. Adres ip ma ogromne znaczenie dla każdego komputera, bez niego nie istnieje on w sieci. Może się zdarzyć, że jeden komputer będzie miał kilka takich adresów, w zależności od sieci do której jest podłączony. Korzystanie z takiej strony jest darmowe i nic nie kosztuje, co także jest pozytywną wiadomością. Sprawdzenie adresu IP jak widać nic nie kosztuje i nie wymaga poświęcania temu zbyt wiele czasu. Strona www zrobi to za nas, a my możemy zrobić z tą informacją co tylko chcemy.