Specjalista potrzebny od zarz

Niewiele jest obecnie osób, które posiadają specjalistyczne kursy, tym bardziej takie o praktycznym profilu. Większość wybiera studia i nauki techniczne, aby zyskać dobrą pracę, jednak zapominają oni, że nawet jeżeli ukończą dobrą uczelnię, to ktoś będzie musiał ich projekty wcielić w życie. A obecnie coraz mniej jest chętnych do tego zadania, za wynagrodzenie, które nie pokrywa nawet części pracy, jaką wykonują pracownicy budowlani.

Choćby osoby, które ukończyły kurs na podesty ruchome. Jest to rzadka umiejętność, która wymaga sporej wprawy oraz odpowiedniego przygotowania i predyspozycji, a mimo to nadal jest niedoceniana. Dzieje się tak w każdej branży gospodarki, która skupiona jest na tytułach naukowych, nie zaś na rzeczywistej wiedzy i umiejętnościach praktycznych, które dużo trudniej wyćwiczyć niż nabyć teorię, która ma nikłe zastosowanie w polskich warunkach. Obecne technologie w naszym kraju nadal przechodzą modernizację, dlatego też absolwenci politechnik mają problem ze znalezieniem pracy – ich wiedza nie kwalifikuje się do obsługi maszyn, które pamiętają czasy poprzedniego ustroju. Sytuacja zmienia się bardzo powoli.