Indywidualne konsultacje na siłowni

Początkujący amatorzy fitnessu i siłowni nie zawsze wiedzą, od czego powinni zacząć swój trening, aby osiągnąć maksymalne efekty. Starają się ćwiczyć na wszystkich urządzeniach, powtarzać ćwiczenia określoną liczbę razy, jednak brakuje im teoretycznej wiedzy o tym, co dzieje się z ciałem w trakcie takiego wysiłku oraz jakie jego partie są tak naprawdę wzmacniane. Brak tej wiedzy może doprowadzić do niepotrzebnych kontuzji i wypadków, jakie pozostawią ślad nie tylko na ciele, ale też na psychice.

Dlatego też warto skorzystać z pomocy osoby, która odbyła kurs trenera personalnego Gdańsk, ucząc się na nim, jak odpowiednio zoptymalizować program ćwiczeń i kiedy powtórzyć, a kiedy zaprzestać danej aktywności mogącej zaszkodzić organizmowi, nadmiernie obciążając stawy i mięśnie. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy wcześniej prowadzili raczej siedzący tryb życia i ich aktywność fizyczna ograniczała się do wspinania po schodach albo sporadycznych spacerach z czworonogiem, kiedy nikt inny nie zamierzał wyprowadzić psa na zewnątrz. Ciało po tak długim stanie bez wysiłku i ćwiczeń nie jest w stanie poradzić sobie z nadmiernym ubytkiem energii, przez co dochodzi do kontuzji.