Kolorowych snów… Poduszki dla dzieci ręcznie robione, poszewki na poduszki dla dzieci 50×50

Ile osób, tyle pomysłów na zaaranżowanie dziecięcego kącika czy pokoiku. Jeden będzie wolał pomieszczenie urządzone w zieleniach i pościel z najnowszej sklepowej kolekcji, ktoś inny – ściany pomalowane na beżowo i poduszki dla dzieci ręcznie robione. Ktoś inny jeszcze stwierdzi, że w trakcie kilku pierwszych miesięcy życia malucha nie ma potrzeby urządzania osobnego pokoju, bo jest to niepraktyczne i niewygodne, a taką przestrzeń można, owszem, stworzyć, ale dopiero wówczas, gdy dziecko podrośnie. Nikt jednak nie będzie sprzeciwiał się temu, że latorośl musi mieć odpowiednio zorganizowane miejsce do spania.

 

Według aktualnych zaleceń dzieci powinny sypiać na twardym, pozbawionym poduszek podłożu do około 2. roku życia. Ma to zapobiec ryzyku uduszenia oraz prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa. Po tym okresie można stopniowo przyzwyczajać malucha do spania z poduszką. Nie powinna ona być zbyt miękka, bardziej wskazana byłaby taka o średnim stopniu twardości. Można do nich dobrać ładne poszewki na poduszki dla dzieci 50×50 to najczęściej spotykany w obrocie rozmiar, dostosowany do standardowego dziecięcego jaśka.