W drogę, byle bezpiecznie! Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci – tanie foteliki samochodowe

Do żłobka, przedszkola i szkoły. Na wycieczkę i na wakacje. Do kina, na zakupy i do lekarza. To tylko kilka z jakże licznych sytuacji, kiedy przemieszczamy się z dziećmi przy pomocy samochodu. Według obowiązujących przepisów dzieci należy przewozić w odpowiednio do tego dostosowanych fotelikach, które mają zapewnić im bezpieczeństwo. Dostępna na rynku oferta jest dosyć szeroka, nic więc dziwnego, że wcale nie tak łatwo podjąć ostateczną decyzję. Czym się zatem kierować, aby wybrać najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci?

 

Z niektórych badań wynika, że bezpieczniejsze są modele, w których dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy. W Polsce nie jest to jeszcze rozwiązanie zbyt popularne, a ponadto nie każdy dobrze znosi przemieszczanie się w ten sposób, bo nieprzyjemne objawy choroby lokomocyjnej dają się we znaki nawet przy najkrótszej samochodowej przejażdżce. Ważniejsze, aby fotelik był właściwie zamontowany oraz miał odpowiednie wymiary, dostosowane do masy oraz wzrostu dziecka. W sklepach znaleźć można zarówno drogie, jak i tanie foteliki samochodowe dla dzieci, jednak w tym przypadku nie powinno się oszczędzać na zakupach, tylko postawić na maksymalne bezpieczeństwo.