Angielski na odległość

Sporo osób obawia się, że podczas nauki w grupie powie coś śmiesznego, niepoprawnie chociaż już dawno powinna nauczyć się właściwie używać danej formy czasownika czy frazy. Jest to strach, który jest częścią poznawania nowych rzeczy, jednak nie każdy jest gotowy, aby się z nim zmierzyć, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie jest do tego zmuszony. Jednak kursy stacjonarne i wizyta w kraju, gdzie dany język jest używany, to nie jedyne możliwości nauki.

Istnieją również lekcje angielskiego przez Internet, która posiadają podobną efektywność, co zajęcia w grupie, przeznaczone są jednak dla tych, którzy lepiej czują się samodzielnie zgłębiając wiedzę i ćwicząc ją z osobą, która przystosowuje się do ich tempa. To też okazja to tego, aby uczyć się w znajomych, kompotowych warunkach, sprzyjających rozluźnieniu i swobodniejszemu porozumieniu się z rozmówcą. Tylko w takich warunkach można mieć szansę na otwarcie się i pokonanie własnej nieśmiałości w komunikacji w języku obcym. Zwłaszcza, gdy ktoś pochodzi z małej miejscowości, gdzie organizowane są tylko jedne zajęcia, na których część osób dobrze się zna i opowiada sobie historie przez lekcją.