Dlaczego warto nauczyć dziecko grać w szachy?

Szachy – nauka logicznego myślenia

Szachy to genialna gra planszowa, która rozwija każdego gracza, niezależnie od jego wieku. Jedną z zalet edukacyjnych tej królewskiej gry jest rozwój intelektualny poprzez naukę logicznego myślenia, umiejętności strategicznego planowania, czy regularne pobudzanie wyobraźni przestrzennej.

Gra w szachy to ćwiczenie osobowości dziecka, która nabiera odpowiednich kształtów, uzupełnia się o odpowiedzialność, cierpliwość, waleczność i przewidywanie konsekwencji swoich działań. To subtelna nauka słodkiego zwyciężania, ale także gorzkiej porażki. W szachach należy wykazywać się wyjątkową koncentracją, bowiem każdy ruch figury musi być poparty naprawdę głęboką analizą, w szachach nie ma miejsca na przypadek.

Jak najlepiej uczyć się gry w szachy?

W szachach trzeba mieć mistrza – nauczyciela. Kogoś, kto nie tylko nauczy rozróżniać figury i ich możliwości ruchów, ale kogoś, kto zarazi pasją i zaszczepi w dziecku spokój oraz umiejętność koncentracji i przewidywania ruchów przeciwnika. Takiego mistrza znajdziesz na zajęciach Chess for Kids, które od lat kształtują przyszłych mistrzów szachistów.

Ofertę Chess for Kids znajdziesz na stronie https://www.chessforkids.pl/, do wyboru masz zarówno zajęcia offline, jak i online. Niech Twoje dziecko zadecyduje, które z nich bardziej będa mu odpowiadać. Nauczyciele Chess for Kids wiedzą, że w szachach nie jest najważniejsze zwycięstwo.

Nauka życia

Uczniów przygotowują również na gorycz porażki. Zanim bowiem dziecko stanie się profesjonalnym szachistą, będzie musiało wiele razy przegrać. A nie każdy maluch to potrafi. Dlatego ważne jest, żeby nauczyć go tego, że życie to pasmo wygranych i przegranych, a obie sytuacje należy znosić z pokorą i honorem.

Umiejętność gry w szachy to wsparcie rozwoju logicznego myślenia, doskonały trening pamięci. To również rozwój wyobraźni oraz myślenia abstrakcyjnego. Szachy kształtują w dziecku przestrzenne myślenie i koncentrację. Taki wpływ znacznie pomaga w szkole, zaobserwować można postępy w nauce przedmiotów ścisłych. Nie zwlekaj, szachy to same korzyści, zwłaszcza dla dzieci w wieku Twojego malucha. Zapisz go do Chess for Kids i spotkajmy się na zajęciach.